Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzelnický duvtip

22. 6. 2011

1. Chcete zatopit v kamnech a máte uhlí, dřevo, noviny, svíčku a pouze jednu zápalku. Co zapálíte nejdříve?

2. Na stole je list novin, na novinách stojí obráceně na hrdle láhev od mléka. Jak dostanete noviny ze stolu pryč, aniž byste se dotkli láhve?

3. Zpřeházené pořadí knih uspořádejte podle čísel, ale pouze třemi zásahy.

knihy

4. Deset sklenek: pět plných a pět prázdných. Vaším úkolem je uspořádat řadu sklenek tak, aby se střídala plná s prázdnou, ale uchopit můžete pouze dvě z nich.

sklenky

5. Do láhve zasuneme provaz a nalijeme vodu. Provaz "zamrzne" - nelze ho vytáhnout.

6. Divák není schopen sfouknout svíčku na vzdálenost pouhých 20 cm, třebaže fouká z plných plic.

7. Kouzelník zapálí vypůjčený kapesník. Když plamen uhasne, vrátí šátek nepoškozený. Jak to provede?

8. Na stole jsou tři mince. Na dvou krajních je postavena sklenka (dnem vzhůru). Jak dostanete prostřední minci ven, aniž byste zvedli sklenku?



9. Jak uděláte na provaze uzel, aniž byste pustili konec, který držíte v ruce?

10. Bojujeme proti kouření, a abychom to přesvědčivě dokázali, uděláme na vypůjčené cigaretě uzel. Nikdo neuvěří, že je to možné, můžeme se i vsadit.

11. Jistě dovedete psát nebo kreslit jedním tahem. Jak tedy napíšete jedním tahem "1000"?


Řešení úkolů:

1. Samozřejmě zápalku. Dáte-li někomu tento úkol, musíte zdůraznit: jednu zápalku. Tím ho svedete ze správné cesty, vedoucí k řešení.

2. Levou rukou vezmeme okraj novin a mírně táhneme. Přitom pravou pěstí tlučeme na desku stolu. Láhev mírně nadskakuje, takže postupně vyprostíme celé noviny. Při větší zručnosti se nám pokus podaří i s jiným typem lahve.

3. První: svazek 3 a 6 vložte mezi 2 a 7, druhý: svazek 5 a 9 položte na konec - svazek 4, třetí: svazek 4 a 5 vložte mezi 3 a 6

4. Obsah druhé a čtvrté sklenky přelijeme do sklenek na sedmém a devátém místě.

5. Z korku vybrousíme (vyřežeme) kuličku. Při pokusu ji nenápadně vpravíme do láhve, voda ji vynese a přitlačí mezi provaz a zúžené hrdlo. Provaz drží pevně, můžeme láhev za něj dokonce i nadzvednout.

6. Diváka necháme foukat přes nálevku (trychtýř). Pokud fouká přímo na plamen, plamen nesfoukne. Proud vzduchu vychází podél stěn nálevky. Plamen sfoukne pouze tehdy, využije-li tohoto proudu a namíří na plamen okraj nálevky.

7. Kouzelník namočí kapesník nejprve ve vodě, lehce vyždímá, pokape lihem na pálení a zapálí. Jakmile líh shoří, oheň sám uhasne a látka zůstane nepoškozena, protože ji chrání nasáklá voda. Nenamočená nebo mastná místa oheň ovšem poškodí.

8. Pokud provedeme na stole s ubrusem. Stačí, když těsně před sklenkou (proti střední minci) lehce drhneme po ubrusu nehtem a mince pomalu cestuje ven.

9. Provaz položíme na stůl, uchopíme oba jeho konce zkříženýma rukama. Ruce dáme od sebe, aniž bychom konce pustili, a uzel je hotov.

10. K pokusu se nejlépe hodí trubička z tenkého polyetylénu, postačí však i folie polyetylénu nebo celofánu. Vypůjčenou cigaretu rozválíme, aby nebyla příliš tvrdá, a zastrčíme do trubičky (nebo zabalíme do folie-roličky) tak, aby na každé straně kousek obalu přesahovalo, a to nám umožní zavázat cigaretu na uzel.

11. Úkol splníme jenom s pomocí triku. Píšeme způsobem, jak je vyobrazeno, jedním tahem, v místě vyznačeném čárou je však položen list papíru, které po napsání odstraníme.